تمام محصولات پروتئینی توسط دامپزشک بررسی می‌شود

تمام محصولات پروتئینی توسط دامپزشک بررسی می‌شود
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه وتره‌بار با اشاه به سلامت محصولات پروتئینی ارائه شده در این مراکز گفت: تمامی محصولات پروتئینی قبل از ارائه به لحاظ سلامت، توسط دامپزشک بررسی می‌شود

 

عبدالحسین رحیمی گفت: میزان استقبال مردمی از میادین میوه و تره بار نشان دهنده این است که این اعتماد ایجاد شده است، ضمن اینکه علاوه بر میادین و بازارهای میوه وتره بار، غالب فروشگاه های سطح شهر تهران نیز مایحتاج شهروندان را از مراکز تحت پوشش سازمان مدیریت میادین میوه وتره بار شهرداری تهران تامین می کنند.

وی درادامه افزود: میدان میوه وتره بار بهمن بزرگترین مرکز توزیع مرغ کشور است و ۱۴ استان کشور اعم از استان های گلستان، مازنداران، گیلان، مرکزی، البرز، قزوین و ... از مهمترین استان هایی هستند که مرغ را از طریق کشتارگاه های دارای مجوز و تحت نظارت سازمان دامپزشکی به این میدان ارسال می کنند.

وی افزود: تیم های دامپزشک به صورت شبانه روزی در مجموعه حضور دارند تا به سوالات و شکایات مردم رسیدگی کنند. این دامپزشکان هم نقش نظارتی داشته و برای مراکزی که مصرف عمده مرغ را دارند مجوز صادر می کنند.

رحیمی همچنین از میدان میوه وتره بار بعثت به عنوان قطب سامانه تهیه و توزیع آبزیان تهران نام برد که با دارا بودن ۴۰ غرفه، به صورت شبانه روزی محموله های ماهی از شمال و جنوب کشور و همچنین ماهی های پرورشی بالاخص از غرب ایران در این میدان وارد و درساعات کاری علاوه بر میادین و بازارهای میوه وتره بار در فروشگاه های سطح شهر توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه وتره بار با اشاره به اینکه در طول شبانه روز ۳ نوع محصولات آبزی در قالب ماهی دریای خزر، ماهی جنوب از دریای عمان و خلیج فارس و همچنین ماهی پرورشی وارد میدان میوه وتره بار بعثت می شود اظهارداشت: مصرف محصولات آبزی در ۶ ماهه اول کمتر از ۶ ماهه دوم سال است واین درحالی است که در تمام کشورها، برخلاف ایران ماهی در فصل گرم سال استفاده می شود.

 

وی گفت: مراکزعمده فروشی و خرده فروشی تهران، گوشت بسته بندی و مرغ قطعه بندی را پس از گواهی دامپزشکان مستقر، محصول ازاین سامانه تامین می کنند.

منبع : فارس