اعتدال در قیمت گوشت گرم در 400 نقطه تهران

اعتدال در قیمت گوشت گرم در 400 نقطه تهران
سرپرست اداره کل تامین دام شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع روزانه 30 تن گوشت گرم گوسفندی باکیفیت در 400 نقطه تهران، مصرف کنندگان می توانند این محصول را با قیمت مناسب خریداری کنند.

به گزارش ایلنا، منوچهر توسلی سرپرست اداره کل تامین دام شرکت پشتیبانی امور دام اظهار کرد: گوشت گرم گوسفندی وارداتی با کیفیت و سالم در نقاط مختلف تهران از جمله 25 فروشگاه افق کورش، 55 غرفه در میادین میوه و تره بار، 12 فروشگاه شهروند، 9 فروشگاه رفاه و مجتمع گوشت ملاصدرا با قیمت مناسب عرضه می شود.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار در وزارت جهاد کشاورزی در راستای تعادل بخشی به قیمت گوشت قرمز و جلوگیری از افزایش غیر منطقی قیمت ها در کنار حمایت از تولید داخلی، سیاست واردات گوشت قرمز سبک از آسیای میانه و استرالیا را از ابتدای امسال اتخاذ کرده است.

توسلی  با بیان این که گوشت گرم گوسفندی توسط بخش خصوصی وارد و با مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام توزیع می شود، اذعان داشت: گوشت های گرم گوسفندی وارداتی از آسیای میانه با قیمت مصوب در ستاد تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی بر اساس قیمت لاشه به قرار هر کیلو گرم 31هزار و 500 تومان و گوشت وارداتی از استرالیا با قیمت هر کیلو گرم 33 هزار تومان در فروشگاه های زنجیری تهران به دست مصرف کننده می رسد.

توسلی افزود: واردات و توزیع این محصول با نظارت دقیق سازمان دامپزشکی کشور و سازمان حمایت از مصرف کنند وتولید کننده و بر اساس موازین ذبح شرعی صورت می گیرد.

وی در عین حال از توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی به میزان 16 تن در استان های البرز، 15 تن در قم و سه تن در آذربایحان غربی خبر داد و اعلام کرد: به زودی این محصول به استان های یزد، خراسان رضوی و همدان ارسال می شود.

سرپرست اداره کل تامین دام شرکت پشتیبانی امور دام اذعان داشت: در صورت همکاری صنف قصابان تهران، گوشت گرم گوسفندی وارداتی با قیمت مصوب در فروشگاه های خرد سطح تهران نیز عرضه خواهد شد.

وی کل گوشت قرمز مورد نیاز کشور را بین 815 هزار تا820 هزار تن عنوان و تصریح کرد: قسمت اعظم این نیاز با تولیدات داخلی تامین می شود و جبران بخش کوچکی از گوشت قرمز مورد نیاز از طریق کشورهای معتبر در این حوزه صورت می گیرد.

منبع : ایلنا