بیش از ۷ میلیون قطعه جوجه‌ریزی درواحدهای مرغ گوشتی استان کرمانشاه

بیش از ۷ میلیون قطعه جوجه‌ریزی درواحدهای مرغ گوشتی استان کرمانشاه
کرمانشاه- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغ گوشتی استان طی ۴ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه،   علیرضا حیدری از انجام بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ قطعه جوجه ریزی طی ۴ ماهه سال جاری در واحدهای مرغ گوشتی استان خبر داد.

وی اظهار داشت: طی ۴ ماهه سال جاری ۳ هزار و ۷۸۰ نوبت مراقبت و پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به صورت بازدید مستمر از واحدهای پرورش طیور صنعتی، طیور بومی روستایی و تالاب ها انجام شده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه  تعداد نمونه های برداشت شده طی این بازدیدها را یک هزار و ۵۴۰ مورد عنوان کرد و گفت: ۳ هزار و ۸۴۵ مورد آزمایش سرلوژی و مولکولی نیز بر روی نمونه ها انجام گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه طی مدت مذکور ۴۰ میلیون دز واکسن بین واحدهای صنعتی توزیع و مصرف شده است، تعداد بازدید صورت گرفته از کشتارگاه های طیور استان در این مدت را ۷۰ بار اعلام کرد.

به گفته رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، در ۴ ماهه نخست سال جاری ۳۷۰ هزار مترمربع از کشتارگاه های طیور و ۲ هزار و ۲۵۰ خودروی حمل طیور ضدعفونی شده است.

حیدری با اشاره به یک هزار و ۲۰۰ لیتر ضدعفونی مصرف شده در این زمینه خاطرنشان کرد: در این مدت ۱۸۶ مرکز متخلف عرضه طیور زنده نیز به مراجع قضایی معرفی و ۱۶۳ مرکز پلمب شدند.

وی همچنین تصریح کرد: طی ۴ ماهه سال جاری ۳۰ کلاس آموزشی ویژه بهره برداران برگزار گردیده که ۸۶۹ نفر نیز در این کلاس های آموزشی شرکت کردند.

منبع : مهر

جوجه يكروزه

نام محصول قیمت روز گذشته
جوجه تخم گذار ال اس ال 23 آذر 13963,300 توماننمودار جوجه تخم گذار ال اس ال
جوجه تخم گذار بونز 23 آذر 13963,250 توماننمودار جوجه تخم گذار بونز
جوجه تخم گذار مرغک 23 آذر 13963,300 توماننمودار جوجه تخم گذار مرغک
جوجه تخم گذار نیک چیک 23 آذر 13963,300 توماننمودار جوجه تخم گذار نیک چیک
جوجه گوشتی پلاس 22 آذر 13961,100 توماننمودار جوجه گوشتی پلاس
جوجه گوشتی راس 22 آذر 13961,300 توماننمودار جوجه گوشتی راس
جوجه گوشتی کاب 22 آذر 13961,000 توماننمودار جوجه گوشتی کاب

اخبار مرتبط