تعدادی از شرکت‌های مادر گوشت انحصار جوجه ریزی را به دست گرفتند

تعدادی از شرکت‌های مادر گوشت انحصار جوجه ریزی را به دست گرفتند
اصفهان - دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان گفت: امروز انحصار جوجه ریزی در صنعت مرغداری به دست تعدادی از شرکت‌های مادر گوشت افتاده است و قیمت مرغ توسط آنها مشخص می‌شود.

بهرام پاکزاد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز قیمت مرغ توسط عده ای از شرکت‌های مادر گوشت تعیین می‌شود که از سوی معاون امور دام و جهاد کشاورزی مورد حمایت واقع می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ شرکت‌ مادر گوشت در اصفهان داریم که نزدیک به ۱۰ مورد از این شرکت‌ها بدون اینکه توجه ای به مرغ داران گوشتی داشته باشند، به شکل انحصاری زنجیره مرغ را بدست گرفتند.

 دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان تصریح کرد: شرکت‌های مادر گوشت با دریافت وام‌های کم بهره و تسهیلات مناسب بدون توجه به وضعیت ۲۳ هزار مرغدار گوشتی چرخه تولید و قیمت مرغ را کنترل می کنند.

وی گفت: با وجودی که قیمت جوجه یک روزه از سوی جهاد کشاورزی یک هزار و ۲۱۸ تومان مشخص شده اما شرکت‌های مادر گوشت با تعیین قیمت دو هزار و ۷۰۰ تومان سبب افزایش قیمت مرغ شده اند بدون اینکه تعزیرات و قوه قضاییه، برعملکرد آنها نظارتی داشته باشند.

پاکزاد با اشاره به اینکه از یک ماه و نیم گذشته تاکنون مرغ به قیمت واقعی خود رسید و این در صورتی است که در گذشته با هزار تومان ضرر، مرغ به فروش می‌رسید، ادامه داد: در حال حاضر نیاز به تولید جوجه نداریم و باید مدیریت شکل بگیرد که این کار تنها به دست تشکل ها امکانپذیر است.

وی به تلفات بین ۱۵ تا ۲۰ درصدی مرغ در اصفهان اشاره کرد و گفت: گرمای تابستان و وجود بیماری باعث شد که در این فصل با تلفات زیادی از مرغ مواجه باشیم.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با اشاره به اینکه روند افزایشی قیمت مرغ زنده اصلا دست مرغدار نیست، اضافه کرد: نبود جوجه ریزی طی دو ماه، سبب بالا رفتن قیمت مرغ شد.

منبع : مهر

جوجه يكروزه

نام محصول قیمت روز گذشته
جوجه تخم گذار ال اس ال 6,000 29 تیر 13976,000 توماننمودار جوجه تخم گذار ال اس ال
جوجه تخم گذار بونز 6,000 29 تیر 13976,000 توماننمودار جوجه تخم گذار بونز
جوجه تخم گذار مرغک 6,000 29 تیر 13976,000 توماننمودار جوجه تخم گذار مرغک
جوجه تخم گذار نیک چیک 6,000 29 تیر 13976,000 توماننمودار جوجه تخم گذار نیک چیک
جوجه گوشتی پلاس 27 تیر 1397900 توماننمودار جوجه گوشتی پلاس
جوجه گوشتی راس 27 تیر 13971,000 توماننمودار جوجه گوشتی راس
جوجه گوشتی کاب 27 تیر 1397800 توماننمودار جوجه گوشتی کاب

اخبار مرتبط