نظارت دامپزشکی بر صادرات حدود 2 میلیون قطعه جوجه یک‌روزه از اردبیل

نظارت دامپزشکی بر صادرات حدود 2 میلیون قطعه جوجه یک‌روزه از اردبیل
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از نظارت بهداشتی و کیفی دامپزشکی بر صادرات نزدیک به 2 میلیون قطعه جوجه یکروزه به مقصد کشورهای ارمنستان و ترکمنستان از ابتدای سالجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، صادق صالحی بر اهتمام دامپزشکی در راستـای تسهیـل روند صادرات از استان تأکید کرد و با اشاره به نامگذاری امسال به‌ نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید ــ اشتغال، افزایش صادرات در حوزه دام و طیور و فرآورده‌های خام دامی و تداوم آن در سال جاری را یکی از مصداق‌های بارز اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و اشتغال عنوان کرد. 

این مقام مسئول در دامپزشکی با بیان اینکه در سالجاری یک هزار و 232 تن پا و پنجه مرغ تحت نظارت بهداشتی و کیفی این اداره کل به کشور ویتنام صادر شده است، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم تولید مناسبی داشته باشیم و به دنیا عرضه کنیم باید محصولات قدرت رقابت پذیری بیشتری با محصولات تولیدی سایر کشورها داشته و تولید با استانداردهای روز دنیا سازگار و رویکرد قوانین، صادرات محور باشد. 

وی از صادرات به عنوان یکی از شریانهای تداوم اقتصادی یاد کرد و نظارتهای بهداشتی و کیفی دامپزشکی و ارتقاء شاخص های بهداشتی را یکی از علل رشد صادرات در منطقه دانست. 

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه از ابتدای سالجاری نزدیک به پانصد تن پودر گوشت تحت نظارت بهداشتی و کیفی دامپزشکی به کشورهای ترکیه و ارمنستان صادر شده است، تصریح کرد: نظارت بهداشتی و کیفی بر صادرات انواع فرآورده های خام دامی به خارج از کشور و صدور مجوزهای صادراتی یکی از وظایف استراتژیک دامپزشکی استان است. 

صالحی که به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر سخن می‌گفت مهمترین اقدامات و گام‌های دامپزشکی استان در جهت تسهیل و رونق تولید و افزایش صادرات را راه‌اندازی سیستم یکپـارچـه قـرنطینـه مرزی، ارائه تسهیلات ویژه در انجام امور اداری مربوط به صدور مجوزها، تقویت ظرفیت های موجود در بخش دام و طیور و انجام نمونه برداری و آزمایشات لازم و تحویل نتایج آزمایشگاهی در کوتاهترین زمان ممکن عنوان کرد.

منبع : ایسنا